Pivovar Svijany

Naše stálice na pípě.

Svijanský Máz

Svou oblíbenost si tato nepasterovaná jedenáctka získala především díky své pitelnosti, jemné hořkosti a zlatavé barvě. Svijanský Máz je vyrobený z poloraného žateckého červeňáku z našich chmelnic v oblasti Polepských blat, humnového sladu z nezávislých sladoven a samozřejmě tradičním postupem – tedy kvašením v otevřených kádích na spilce a zráním v ležáckých tancích.

Pivovar Chříč

Nabízíme nefiltrované a nepasterizované pivo v lahvích 750 ml a 330 ml z malého řemeslného pivovaru ze severního Plzeňska.

Oranžový Expres 10°

Oranžový Expres přijíždí opět po roce. Letní Ale výrazné hořkosti a plné chuti dává zapomenout, že jde „jen“ o desítku.

Pazdrát 11°

Klasický český spodně kvašený světlý ležák. Jedenáctistupňové kvasnicové pivo výrazné hořkosti a vyvážené chuti. Pivo z vybraných českých chmelů a sladů pro každodenní řeholi v postmoderním světě.

Hastrman 13°

American Pale Ale uvařený na počest bývalého obyvatele dnes již zrušeného pivovarského rybníka v Chříči. Pitelné pivo s hořkými tóny grapefruitu a sladkých třešní. Brekeke!

Nebožtík 13°

Irský stout – funerální speciál, hutně černé pivo s tóny kakaa a praženého sladu. Bůh nám, hříšníkům, buď milostiv!

Nocturno 13°

Jantarový Ale, silné a přitom osvěžující svrchně kvašené pivo, hutné a přitom lehké. V chmelovém aromatu vynikají tóny jablek, které doplňuje sladký med, čerstvé švestky, citron a krémový karamel. Ideální nápoj pro noční bdění v hodině mezi psem a vlkem.

Vinnetou 13°

Světlé koloniální pivo typu Indián Pale Ale původně pojmenované jako
Mahatma India Pale Ale bylo po mezinárodní roztržce s atomovou velmocí poctěno jménem jiného bojovníka za svobodu. Ve výrazně aromatickém ejlu najdete celou škálu exotických vůní – ovocný nádech ostružin a manga je kombinován s citrusovým až květinovým aroma. „Vinnetou je rád, že mohl
přispět k míru mezi bílými a rudými bratry. Pokai mu!“

Vzkříšení 13°

Polotmavý prémiový ležák konzervativního ražení – velikonoční speciál, který byl po mimořádně kladných ohlasech zaveden do stálé nabídky.

Cidre 5,5 %

Cidre francouzského typu vyrobený z vybraných odrůd českých jablek. Čerstvě vylisovaný mošt fermentuje a poté dokvašuje v ležáckých tancích. Nic víc, nic míň! Nepřidává se cukr, konzervanty, barviva ani aromata. Žádný koncentrát! Uměle nedosycováno. Jablka, jenom jablka, nic než jablka!